Przy wyborze metody ogrzewania domu trzeba wziąć pod uwagę szereg różnych czynników. Kluczową rolę powinny odgrywać komfort lokatorów oraz aspekty ekonomiczne i ekologiczne. Współczesny rynek oferuje wiele opcji – oto kilka z nich

Ogrzewanie węglem

Węgiel to wciąż najczęściej stosowane paliwo grzewcze w Polsce. Popularność zawdzięcza stosunkowo niskiej cenie. Niemniej jak przewidują specjaliści z firmy Amerigas, w niedalekiej przyszłości to się zmieni i użytkownicy będą musieli płacić znacznie więcej. Wynika to z ogromnej szkodliwości tego typu ogrzewania – spalanie węgla powoduje powstawanie ogromnych ilości dwutlenku węgla, co stanowi realne zagrożenia dla środowiska. Grzanie węglem ma więcej minusów: konieczne jest usuwanie popiołu i czyszczenie urządzeń grzewczych oraz wygospodarowanie miejsca na składowanie paliwa.

Ogrzewanie elektryczne

Atutem tej metody są: łatwa w obsłudze i wygodna instalacja, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz brak efektów ubocznych w postaci szkodliwych substancji. Przy montażu grzejników elektrycznych na ogół nie jest potrzebna większa moc – standardowe gniazdka 230V przeważnie okazują się w zupełności wystarczające. Niestety, na niekorzyść ogrzewania elektrycznego przemawiają stale rosnące ceny energii elektrycznej. Jest ona obecnie bardzo droga i nie należy się spodziewać spadku cen, więc omawiane rozwiązane dedykowane jest raczej zamożnym klientom.

Ogrzewanie gazem ziemnym

Ogrzewanie gazem ziemnym jest komfortowe. Nowoczesne urządzenia grzewcze są proste w obsłudze, a stawki prezentują się atrakcyjnie. Nic więc dziwnego, że sporo osób decyduje się na ten właśnie sposób ogrzewania domu. Gaz ziemny spala się praktycznie w całości, a do atmosfery nie są emitowane szkodliwe substancje. Nie wszystkie gospodarstwa domowe mogą skorzystać z tego sposobu ogrzewania. Na przeszkodzie stoi brak odpowiedniej infrastruktury na danym terenie.

Ogrzewanie gazem płynnym w zbiornikach

Gaz płynny w zbiornikach od Amerigas jest chętnie wybierany głównie tam, gdzie podłączenie domu do sieci gazowej nie wchodzi w rachubę. Zbiornik da się zamontować praktycznie na każdej posesji, a do wyboru są modele naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne są przeznaczone na większe działki, a podziemne na mniejsze. Trzeba też pamiętać, że podziemne zbiorniki nie nadają się na obszary o wysokim poziomie wód gruntowych. Wysoka wartość opałowa, duża wydajność i czystość to zalety gazu płynnego w zbiornikach od Amerigas. Opinie użytkowników potwierdzają, że LPG w zbiornikach znakomicie nadaje się do ogrzewania domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj