Urządzanie pokoju dla noworodka to najczęściej prawdziwa przyjemność, jako że jesteśmy w oczekiwaniu na przyjście ukochanego dziecka. Kupowanie mebli, wybór dodatków i wyposażenia pokoju to jednak prawdziwe wyzwanie dla początkujących rodziców, którzy nie mają często pomysłu na to, co będzie użyteczne w pokoju ich dziecka. Na czym warto się skupić i co kupować, by faktycznie było przydatne?

Dziecko i jego potrzeby

Zamiast od początku skupiać się na dodatkach i kolorze ścian w pokoju, najpierw warto sporządzić listę przedmiotów i elementów niezbędnych w pokoju dziecka. Najważniejsze jest oczywiście łóżeczko i materac, bowiem to właśnie tam dziecko będzie spędzać na początku dużo czasu. Ważne jest to, by materac był dobrej jakości, a łóżeczko regulowane, by „rosło” wraz z dzieckiem. Dobrze jest również umieścić w pokoju komodę, która służyć będzie nie tylko do przechowywania ubranek dla dziecka, ale również jako przewijak, bowiem na jej blacie można go umieścić. Jest to duża oszczędność miejsca, która ważna jest szczególnie w małym metrażu. Kolejnym, bardzo przydatnym elementem wystroju pokoju niemowlęcego jest również wygodny fotel i poduszka, która umili karmienie dziecka bez konieczności wynoszenia go z jego pokoju. Na początku warto postawić na pastelowe kolory i minimalizm, jako że zbędne gadżety są zupełnie niepotrzebne na początku życia małego człowieka.

Stacjonarnie czy przez Internet?

Zakupy meblowe i gadżetowe do pokoju dziecka warto dokonywać w Internecie, jako że ceny są tam o wiele korzystniejsze niż w stacjonarnych sklepach. Dodatkowo mamy możliwość porównania najróżniejszych ofert ze sobą, nie ruszając się nawet zza biurka. Wszystkie zakupy dostarczone zostaną nam wprost do domu, co również pozwoli zaoszczędzić czas. Pokój dla dziecka powinien być dopasowany stricte do jego potrzeb – w miarę upływu czasu można dokładać więcej elementów i pozwalać dziecku uczestniczyć w urządzaniu jego własnego kąta.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj