Salon to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. To właśnie tutaj toczy się życie rodzinne, odpoczywamy i przyjmujemy gości. Nic, więc dziwnego, że każdy z nas pragnie mieć przytulny i wygodny salon. Uzyskanie takiego efektu wbrew pozorom wcale nie jest trudne.

Zaplanuj swój salon

Przede wszystkim trzeba zacząć od dobrego planu. Należy wspólnie z rodziną zastanowić się jak ma wyglądać salon, jaki wybierzemy styl, jakie meble. Salon o stosunkowo dużej powierzchni jest zwykle łatwiejszy do urządzenia od tego zlokalizowanego w małym pomieszczeniu. Jednak przy odrobinie chęci nawet mały pokój można zaaranżować na przytulny salon.
Na etapie planowania należy zastanowić się, jakim budżetem dysponujemy, czy będziemy korzystać z pomocy architekta wnętrz oraz ekip wykończeniowych. Z kolei to czy będziemy zlecać usługi na zewnątrz zależy od czasu i umiejętności, jakie posiadamy.

Główne elementy w salonie

Najważniejsze obszary, co, do których musimy podjąć decyzje to wygląd podłóg, ścian, sufitu, wybór oświetlenia oraz mebli. Istotne będą także zastosowane dekoracje. Zarówno w zakresie pokrycia podłóg jak i ścian mamy bardzo dużo możliwości do wyboru. Warto kierować się tutaj osobistymi upodobaniami. Jeśli więc ktoś lubi kontakt z drewnem to z pewnością powinien postawić na solidną podłogę z desek. Z kolei osoby lubiące nowoczesność mogą zdecydować się na ściany i podłogi betonowe.

Meble w salonie

Salon to miejsce, gdzie meble odgrywają ważną rolę jednak nie należy przesadzać z ich ilością, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Z całą pewnością trzeba będzie wybrać wygodny komplet wypoczynkowy i mały stolik kawowy. Oprócz tego w salonie stawia się zwykle meble typu komoda. Jeśli lubimy w tym pokoju poczytać możemy zakupić wygodny fotel. Przydatne mogą okazać się także meble pod sprzęt RTV chyba, że wolimy zainstalować samodzielny telewizor na ścianie.

Dekoracje w salonie

O klimacie i przytulności w salonie zadecydują przede wszystkim dekoracje. Należy, więc bardzo starannie dobierać zasłony, firanki, poduszki na kanapę czy bieżniki na stół. Niewątpliwą dekoracją będą także dywany czy ramki ze zdjęciami na ścianach. Oprócz tego nie można zapomnieć o trafnym doborze oświetlenia zarówno górnego jak i dodatkowego.

1 KOMENTARZ

  1. Ja także wolę żeby salon był przytulny niż sterylny jak z katalogu. Ma się w nim przyjemnie siedzieć, bo tam spędzam najwięcej czasu po pracy. U mnie taki efekt zapewniła w dużym stopniu fototapeta ze zdjęcia moich dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj