Łóżko piętrowe to idealna propozycja do niewielkiego mieszkania lub pokoju dla rodzeństwa. Pozwalają zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie ciekawie aranżować przestrzeń. Na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model? Poniżej kilka porad przed zakupami.

Sposób na ergonomiczną przestrzeń

Niewiele mebli jest aż tak funkcjonalnych, jak łóżka piętrowe. Można je wstawić nawet do najmniejszego pokoju lub kącika, w którym chcemy zaaranżować miejsce do spania. Co więcej, nowoczesne modele dają więcej możliwości niż tradycyjne. Niektóre z nich mają tylko jedno miejsce do spania, ponieważ dolną część stanowi biurko lub szafa z regałami. Takie ergonomiczne rozwiązanie sprawia, że nawet na niewielkiej przestrzeni można umieścić wiele rzeczy bez efektu zagracenia przestrzeni. Łóżka bardziej zabudowane są jednocześnie solidne i bardzo estetyczne. Można je nabyć nie tylko w odcieniu drewna, ale także z kolorowymi wstawkami.

Jak wybierać łóżka piętrowe?

Nieco inaczej kupuje się łóżko dla małego dziecka, przedstawiciela młodzieży lub osoby dorosłej. Podstawowa różnica dotyczy dopuszczalnego, maksymalnego obciążenia mebla. Warto w pierwszej kolejności sprawdzać, z czego wyprodukowano łóżko. Idealny mebel jest wykonany z drewna. Ma solidną ramę, dopracowane detale bez elementów, które zagrażają bezpieczeństwu użytkownika. Łóżka dla małych dzieci muszą mieć zabezpieczenie w postaci wysokich barierek. Nie są one potrzebne starszym dzieciom, choć górna kondygnacja powinna mieć choćby niską ochronę. Łóżko piętrowe musi też mieć odpowiednią wysokość. Wygoda jego użytkowania polega na tym, aby na górnej kondygnacji móc swobodnie usiąść.

Inwestycja na lata

Drewniane łóżko piętrowe, wykonane z mocnych desek, może posłużyć przez wiele lat. Nie szkodzi mu nawet intensywna eksploatacja, jaka zdarza się podczas dziecięcych zabaw. Inwestując, najlepiej kupić model większy i szerszy. Sprawdzi się przez długi czas u dziecka, które rośnie. W modelu dla osoby dorosłej można liczyć na większą swobodę podczas odpoczynku. Dobrym pomysłem są łóżka piętrowe z szufladami na pościel. To elementy umieszczone pod dolną kondygnacją, które można swobodnie wysuwać. Dzięki nim łatwo schować pościel, koce, poduszki oraz inne drobiazgi, które nie są potrzebne w ciągu dnia.

Łóżko piętrowe powinno być przede wszystkim wygodne i bezpiecznej. Dopiero po upewnieniu się, że tak właśnie jest, można myśleć o szukaniu modelu, który odpowiada nam także pod względem kolorystycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj