W ramach ostatnich artykułów publikowanych na łamach naszego portalu informowaliśmy o specyfice luksusowych apartamentów dostępnych na przykład w tak atrakcyjnych lokalizacjach jak chociażby Konstancin-Jeziorna.

Okazuje się, że miejsca w takich obiektach jak między innymi Wille Tercja położone w tej urokliwej okolicy sprzedają się jak świeże bułeczki, natomiast pomimo znacznego ograniczenia oferty chętnych nie ubywa. Co jest powodem takiego stanu rzeczy?

Przede wszystkim należy zauważyć, że Polacy pokochali luksus. Dzięki stale rozwijającej się rodzimej gospodarce, a także możliwości pracy zdalnej z kontrahentami z całego świata, średni budżet obywateli poszybował znacznie w górę, z czym nierozerwalnie wiąże się pragnienie poprawy stopy życiowej. Luksusowe apartamenty i domy są obecnie sprzedawane w ilościach niemalże hurtowych, jako że oferują one konsumentowi wszelkie niezbędne udogodnienia sprawiające, że momentalnie po wprowadzeniu się do danego obiektu, można w pełni korzystać z jego funkcjonalności. Nie jest to możliwe jeżeli chodzi o popularne jeszcze niedawno obiekty mieszkalne i firmowe w stanie surowym, które to co prawda były nieco tańsze od swoich opisywanych dziś odpowiedników – tak jeżeli chodzi o wynajem jak i o zakup – ale wymagały sporych nakładów finansowych, aby możliwe było ich bezproblemowe użytkowanie na co dzień.

Luksus w nieruchomościach przejawia się nie tylko zastosowaniem w nich eleganckich, wysokiej jakości mebli czy też elementów dekoracyjnych. Rozwiązania takie stosowane były bowiem już od dawna i obecnie stanowią raczej standard niż aspekt ponadprogramowy. O wiele bardziej potencjalnych nabywców interesuje zastosowanie w danym obiekcie rozwiązań spod znaku Smart Home, a więc elementów użytkowych, którymi sterować można z poziomu telefonu bądź komputera, a także takich dzięki którym możliwe jest zauważalne obniżenie kosztów eksploatacji domu, apartamentu, czy mieszkania. Nie bez znaczenia są także okna i drzwi renomowanych marek cechujące się ponadprzeciętnie korzystnym współczynnikiem izolacji termicznej oraz akustycznej, co pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu lub opale, a także skutecznie oddzielić się od hałasu, jaki panować może na zewnątrz. Jak na dłoni widać tu więc zainteresowanie synergią rozwiązań utylitarnych oraz stricte zwiększających komfort życia.

Posiadacze przestrzeni mieszkalnych oraz użytkowych dokładają wszelkich starań, by ich oferta stała się jak najkorzystniejsza – nie brakuje obiektów wyposażonych w panele słoneczne, specjalne czujniki temperatury, wydajne systemy ogrzewania, czy też klimatyzację, dzięki czemu poza pięknym designem poszczególnych pomieszczeń najemca bądź też kupujący może liczyć na niespotykane dotąd wygody, które sprawią, że spędzanie wolnego czasu w takim budynku lub też prowadzenie z niego działalności gospodarczej w sposób zdalny będą samą przyjemnością. Obserwacja rynku nieruchomości pozwala nam także twierdzić, iż zidentyfikowany dziś trend nie tylko nie będzie wygasał, ale może i w kolejnych miesiącach nabierać na sile!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj