Instalacja desek ogrodowych odbywa się na wiele sposobów. Są jednak metody, które wyróżniają się na tle innych pod względem łatwości montażu, dostępności elementów, ich solidności, a także estetyki. W tej kategorii można wymienić zwłaszcza system żaluzjowy-horyzontalny. Sam decydujesz o ilości potrzebnych elementów i zamawiasz dokładnie tyle, ile potrzebujesz. Z zakupem i instalacją poradzą sobie nawet amatorzy!

Czym charakteryzuje się system mocowania żaluzjowo-horyzontalny?

Mocowanie żaluzjowo-horyzontalne to jeden z najpopularniejszych obecnie systemów wykorzystywanych przy stawianiu ogrodzeń różnego typu. Sprawdzi się zarówno podczas konstruowania płotów, jak również budowania wiatrołapów, altan, śmietników, ogrodów zimowych, wiat, pomieszczeń gospodarczych. Wiele pomysłów uda Ci się zrealizować, gdy zdecydujesz się na stworzenie obiektu z drewnianych desek kompozytowych oraz profili stalowych. Najważniejsze z perspektywy montera jest to, że może on swobodnie regulować odległości między uchwytami. W ten sposób nie istnieje ryzyko, że montowane wypełnienie będzie rozłożone nierównomiernie.

Łatwy montaż przęseł

Jeżeli do tej pory montaż ogrodzenia lub jakiekolwiek konstrukcji z desek kompozytowych wydawał Ci się skomplikowany, teraz możesz o tym zapomnieć. Uchwyty przeznaczone do wykonania mocowań wypełnienia ogrodowego zostały zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie uprościć instalację i przyspieszyć ją. To dlatego montaż jest łatwy i szybki, a poradzi z nim sobie nawet laik nie wyposażony w specjalistyczny sprzęt ani narzędzia.

Zestawy konstrukcyjne

W skład zestawu konstrukcyjnego wchodzą mocowanie – prawe i lewe oraz środkowe wzmocnienie zapewniające stabilizację. To ważne szczególnie w przypadku długich elementów ogrodzenia. Przy wykonywaniu łączeń przestrzegaj zaleceń producenta. W ten sposób unikniesz niepowodzenia. Jedną ze wskazówek jest stosowanie wzmocnień w sytuacji, gdy długość przęsła przekracza 180 cm. W uzasadnionych przypadkach można je instalować nieco gęściej – dużo zależy od rodzaju ogrodzenia i tego, z jakich materiałów powstaje. Szukając systemów mocowania deski ogrodzeniowej, zwróć się bezpośrednio do producenta.

W jego ofercie znajdziesz solidne elementy z tworzywa sztucznego , które są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Otrzymasz też wskazówki co do liczby uchwytów, zaślepek i śrub montażowych, które trzeba dokupić oddzielnie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj