Sytuacja na warszawskim rynko nowych mieszkań nie zmieniła się znacząco pomimo pandemii koronawirusa. Popyt na mieszkania w dalszym ciągu jest ogromny, a deweloperzy nie zamierzają rezygnować z zaplanowanych przedsięwzięć i raczej nie przewidują opóźnień.

Ile kosztuje nowe mieszkanie w Warszawie?

Warszawa to jedno z najdroższych miast – i pod względem kosztów życia, i cen nieruchomości. W I kwartale 2020 r. w stolicy po praz pierwszy w historii średnia ofertowa cena mieszkania przekroczyła 11 tys. zł za m kw. Niemniej medialna cena sprzedanego mieszkania nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim kwartałem i utrzymała na poziomie 9,8 tys. zł za m kw. Jak wyjaśniają eksperci z firmy deweloperskiej Ronson, może to oznaczać, że wraz ze wzrostem cen mieszkań spada akceptacja nabywców dla tego zjawiska. Bez wątpienia przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa, która nieco ostudziła zapędy kupujących i zmusiła ich do bardziej przemyślanych decyzji dotyczących lokowania kapitału. Inna sprawa, że banki zawyżyły wymogi i aktualnie trudniej jest o kredyt.

Śródmieście nadal na topie

Najbardziej poszukiwane są w dalszym ciągu mieszkania w Śródmieściu, ale jednocześnie są one najdroższe. Z tego względu spore zainteresowanie wzbudzają również lokale w innych atrakcyjnych dzielnicach Warszawy. Inwestycje deweloperskie są realizowane m.in. na Żoliborzu, Woli, Ochocie, Białołęce, Mokotowie i Pradze-Północ, a także w Wilanowie. Z punktu widzenia kupujących ważne są dobre połączenia komunikacyjne, duża ilość terenów rekreacyjnych oraz rozbudowana infrastruktura usługowo-handlowa.

Rośnie popyt na większe mieszkania

Koronawirus spowodował wzrost zapotrzebowania na mieszkania powyżej 50 m kw. Nabywcy kupują je głównie z myślą o sobie i swoich rodzinach, ale część z nich jest wynajmowana. Rynek najmu w Warszawie nie stracił przez pandemię na dynamice – nadal najbardziej poszukiwane są kawalerki i mieszkania dwupokojowe. Nie zmieniło się także to, że duża część mieszkań w stolicy kupowana jest z myślą o najmie.

https://ronson.pl/inwestycje-warszawa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj