Remont generalny czy odświeżenie mieszkania?

Rozpoczynając planowanie remontu, należy się przede wszystkim zastanowić, czy zdecydujemy się na remont generalny, czy może na szybkie odświeżenie mieszkania. Zasadnicza różnica leży w czasie i finansach, które chcemy przeznaczyć na remont. Remont generalny pochłonie dużo więcej środków i wymaga dużo więcej naszego zaangażowania. Jednocześnie przynosi największą satysfakcję, kiedy patrzymy na efekt końcowy. Jeśli już odpowiedzieliście sobie na to pytanie, czas przejść do konkretów.

Przygotowania

Najważniejsza jest koncepcja. Internet jest pełen pomysłów, inspiracji i przykładów urządzenia mieszkania, którymi możesz się posiłkować. Może się okazać, że wystarczy przemalowanie ścian lub wymiana kuchennych frontów, żeby być zadowolonym z efektów remontu. W innych przypadkach konieczne będzie zerwanie podłogi i opróżnienie pomieszczeń ze wszystkich mebli. W obu sytuacjach, jeżeli masz już pomysł, niezbędne jest wykonanie wstępnego kosztorysu. Nie zapomnij umieścić w nim drobiazgów, które kupowane w niewielkich ilościach nie kosztują dużo, ale w przypadku remontu nie można pominąć ich kosztu. Do takich drobiazgów należą między innymi wkręty, gwoździe i kołki rozporowe. Pamiętaj również, że dobry fachowiec ma zajęte terminy na wiele miesięcy naprzód, więc jeżeli zależy Ci na kimś sprawdzonym, postaraj się zarezerwować konkretną datę z odpowiednim wyprzedzeniem.

Właściwy remont

Nie powinieneś zapominać o swoich sąsiadach, dla których Twój remont na pewno będzie uciążliwością, jeżeli zdecydowałeś się na coś więcej niż odmalowanie ścian. Postaraj się również prowadzić wszystkie swoje działania w godzinach, kiedy pozostali sąsiedzi są w pracy, szczególnie, jeśli planujesz wiercić w ścianach. Na tę okoliczność warto zaopatrzyć się w informacje, którędy w mieszkaniu zostały poprowadzone przewody elektryczne, żeby przypadkiem nie przewiercić jednego. Zawsze też należy mieć w zapasie płytki ścienne, podłogowe, panele podłogowe i farbę – niewykorzystane pełne paczki można zwrócić do sklepu po zakończeniu remontu.

Mając w pamięci wszystkie powyższe wskazówki, jesteś gotowy do zaplanowania remontu w swoim mieszkaniu. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj