Salon to pomieszczenie reprezentujące cały nasz dom. To właśnie tam przyjmujemy gości, relaksujemy się oraz spędzamy znaczną część naszego wolnego czasu. Wybór odpowiednich mebli do salonu to bardzo istotna kwestia przy urządzaniu bądź remontowaniu naszego mieszkania. Zatem jakie meble do salonu najlepiej kupić?

Przeznaczenie

Do czego będzie służyć nam salon? To główne pytanie na jakie należy sobie odpowiedzieć. Od tego czy będziemy w nim jadać posiłki, przyjmować gości czy może pracować będzie zależał wybór mebli. Salony pełniące również funkcję jadali będą potrzebować dość sporego stołu (może być rozkładany) dopasowanego do ilości mieszkańców. W innych przypadkach w zupełności wystarczy zwyczajna niewielka ława. Jeśli w planach mamy przyjmowanie gości, wtedy warto zaopatrzyć się w sofę (najlepiej rozkładaną) gdy jednak posiadamy inne pomieszczenia sypialne sofę możemy zamienić kanapą zapewniającą lepszy komfort oraz będącą bardziej reprezentacyjnym meblem.

Rozmiary

Aby uczynić salon komfortowym pomieszczeniem należy zadbać o jak najlepsze wykorzystanie jego przestrzeni. Obecnie w modzie królują zasady minimalizmu. Wedle tej myśli w salonie powinniśmy umieszczać jedynie funkcjonalne meble, które rzeczywiście będziemy używać. Zabieg ten zagwarantuje nam znacznie większą powierzchnię użytkową oraz swobodę w poruszaniu się po salonie.

Barwy

Umeblowanie salonu powinno posiadać zdecydowane kolory. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie kontrastujących ze sobą skórzanych sof wraz z kanapami o żywych barwach. Należy jednak unikać zbyt ciemnych mebli. Co prawda wyglądają one elegancko i mogą w bardzo przyjemny dla oka sposób skomponować się z całym salonem, jednakże kurz osiadający na nich będzie bardzo widoczny co powoduje konieczność częstego ich sprzątania. Przy wyborze mebli warto kierować się uniwersalną zasadą tzn. jasne ściany łączymy z kontrastującymi kolorystycznie meblami natomiast do mebli o intensywnych ścian wybieramy stonowane i raczej jasne meble.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj