Mała łazienka to z pewnością duże wyzwanie. Niekiedy zbyt mały metraż zmusza do pójścia na pewne kompromisy. Czasem trzeba zrezygnować z wanny, większej umywalki dla dwojga czy wstawienia funkcjonalnych szafek. Mała powierzchnia łazienki może dla niektórych okazać się nawet przytłaczająca. Jednak poniższe sposoby jej transformacji pozwolą optycznie powiększyć to pomieszczenie.

Kolory i wzory

Oczywiście nie da się powiększyć metrażu łazienki, ale da się ją optycznie poszerzyć tak, by wyglądała na nieco obszerniejszą. Urządzając łazienkę, warto postawić na jasne kafelki z identyczną fugą i najlepiej w większym formacie. Brak widocznych łączeń zapewni wrażenie jednolitej powierzchni, a tym samym pomieszczenie wyda się szersze. Z kolei wzory i kolory można zastosować na kafelkach podłogowych.

Wygodna kabina prysznicowa

Kiedy w łazience brakuje miejsca na wymarzoną wannę, trzeba zamontować kabinę prysznicową. Jednak nie kupuj brodzika, ale najlepiej odpływ wody umieścić na podłodze. Do kompletu warto dopasować do kabiny transparentne drzwi. Mogą być także harmonijkowe, w przypadku małego metrażu.

Powieś na ścianie

Bywa też tak, że w małych łazienkach zabraknie miejsca na szafki, stojące suszarki lub inne akcesoria łazienkowe. W związku z tym można pomyśleć o zawieszeniu ich na ścianach. Zarówno akcesoria toaletowe, wieszaki na ręczniki, jak i półki. Kiedy brakuje Ci miejsca na kosmetyki, kup lustro z szafką wewnątrz.

Światło i lustra zdziałają cuda

Chcąc powiększyć optycznie małą łazienkę powinno się pomyśleć o halogenach, listwach LED-owych, a także lampach przy suficie. Kolejnym pomysłem jest zastosowanie luster, nie tylko jednego małego, ale najlepiej kilku lub jednego szerokiego, niczym tafla.

Mała łazienka może okazać się zmartwieniem wielu osób, jednak wykorzystując powyższe triki można w łatwy sposób zaaranżować to pomieszczenie tak, by było w pełni funkcjonalne i jednocześnie stylowe. Kolorystyka, wzornictwo, jak i dopasowane dodatki sprawią, że pomieszczenie mimo małego metrażu może zachwycać niczym inne pomieszczenia.

mała łazienka aranżacja małej łazienki aranżacje małych łazienek mała łazienka w bloku jak urządzić małą łazienkę projekty małych łazienek łazienka mała mała łazienka z prysznicem mała łazienka aranżacje projekt małej łazienki pomysł na małą łazienkę małe łazienki aranżacje mała łazienka inspiracje mała łazienka z wanną projekty łazienek małych łazienki małe mała łazienka projekty małe łazienki projekty mała łazienka projekt aranżacje małej łazienki aranżacje łazienek małych płytki do małej łazienki jakie płytki do małej łazienki aranżacja małej łazienki w bloku nowoczesna mała łazienka

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj